top of page

Co se loni povedlo a jeden užitečný odkaz

Je mým dobrým zvykem, abych Vám jako opavský, ale také hlučínský a vítkovský senátor pravidelně skládal své účty. Loni se nám povedl první důležitý krok pro nový obchvat Hlučínska, konečně se pořádně opravil přejezd mezi Hošticemi a povedlo se nám zachránit Úřad práce v Kravařích. Více informací najdete na mém Facebooku.


Po úspěšných volbách v roce 2021 platí víc než kdy jindy, že senátor může pomoci v regionu s těmi problémy, které se už dlouho neřeší. Pokud o něčem víte, prosím, napište mi.

Chci se Vám svěřit s jednou důležitou věcí. Asi si říkáte stejně jako já, na kolik nás vyjde letos elektřina. Nebudu Vám zastírat, že to nikdo neví. Ale jsem rád, že tahle vláda řeší pomoc lidem, na které dopadly zvyšující se ceny energií i plynu. V Senátu jsme projednali, ale hlavně schválili několik změn, které nám zaslali poslanci:

  • Na příspěvky na bydlení dosáhne více lidí.

  • Dávky budou navíc vyšší.

  • Vláda bude moci pružněji příspěvky zvyšovat, pokud ceny energií dále porostou.

  • Podporu budou moci pobírat i podnájemníci a také vlastníci rekreačních objektů, kteří v nich trvale bydlí.

  • Jde o jednoduchou, rychlou a adresnou pomoc, kterou náš rozpočet zvládne.

Na novém webu si snadno spočítáte, zda máte na příspěvek nárok a kolik by mohl být - https://www.energetickyprispevek.cz/web/prispevek Pokud víte o někom, kdo by podobnou informaci ocenil, přepošlete mu můj email.

A nezapomeňte, že právní pomoc nabízí i moje opavská kancelář. Lidem v nouzi pomáháme bezplatně již tři roky.


Váš Herbert Pavera Senátor na Opavsku, Hlučínsku a VítkovskuTaky to tak máte, že se na konci roku ohlížíte, co se povedlo? I přes to všechno mám z letošního roku radost.Pomáháme lidem, na které dopadly zvyšující se ceny energií a plynu. Budu moc rád, když mi opět pomůžete se sdílením do všech koutů našeho regionu. A co jsme vlastně schválili?Vyslovení důvěry nové vládě v Poslanecké sněmovně. Se mnou mladý 15letý student, který se chce podívat, jak bude probíhat jednání. Je fajn, že se i tak mladí lidé zajímají o politiku.


Jak už asi víte, hledáme ředitele našeho nového bolatického Domu sociálních služeb sv. Kateřiny. Další krok k tomu, abychom měli moderní a fungující komplex sociálních služeb s domovem pro seniory.


13 zobrazení0 komentářů

Comentarii


bottom of page