top of page

Moc vám děkuji

Moc Vám děkuji za Vaši účast ve volbách a případnou podporu demokratických stran, seskupení stran. Volby docela rozdělovaly naši společnost, ale nyní jsou asi pro nás všechny důležitá témata nemoc pana prezidenta a covid.

Ale já Vám chci psát něco jiného než to, co čtete všude.

Neplatiči pokut mají po posledním jednání Senátu problém. Pokud je chytne silniční kontrola a zjistí, že neplatí pokuty, mohou dostat rovnou na auto botičku. Samozřejmě mohou srovnat své dluhy na místě. Dluhy se prostě mají splácet. Pokud jste nikdy nechtěli volit mimo území Česka, možná vás ani nenapadne, kolik překážek musí překonat někteří krajané, aby se dostali až k volební urně. Stovky ujetých kilometrů, tisíce korun vydaných za cesty i mnoho hodin v dopravních prostředcích by jim přitom ušetřila jednoduchá změna: zavedení korespondenční volby. Senátoři teď navrhli a hlavně schválili korespondenční volbu. Tahle sněmovna by ji mohla konečně (po skoro třiceti letech slibů) přijmout. Poslední informaci si nechám k vyjednávání o vládě. Vím, že řada lidí, především starší generace, se bála před volbami, že by jim změna vlády mohla zhoršit životní podmínky. Ale myslím si, že se báli zbytečně, protože především senioři mají zákonem garantovaný důchod. Jednání o vládě pokračují a až nová vláda vznikne, tak převezme odpovědnost. Nečekám ale žádnou procházku růžovým sadem. Ekonomika země je docela zasažená a čekají nás škrty už v tomto rozpočtu. Dobrá zpráva je, že tím začíná období normálního hospodaření se selským rozumem. Mějte se hezky a buďte zdrávi!

Váš Herbert Pavera Senátor na Opavsku, Hlučínsku a Vítkovsku


Chcete se zbavit svých dluhů? Za pár stokorun? Teď je na to ten pravý čas. Možná se to při pohledu z okna nezdá, ale je před námi tzv. milostivé léto. Období, kdy se mohou dlužníci zbavit exekucí, které mají vůči obci, kraji, státu a všem jejich podnikům.


Myslete na sebe, na své okolí i na lidi, kteří budou kvůli Covidu čekat na své plánované operace. Očkování dnes provádí i obvodní lékaři, dá se jít bez registrace a za pár minut je hotovo. Navíc ušetříte za testy.


Dneska tady pro vás mám tři dobré zprávy ze Senátu. A budu rád, když mi napíšete, co si o změnách zákonů myslíte.


A v posledních dnech to vlastně platí obzvlášť. Společně s kolegy a kolegyněmi z Hlučínska jsme proto vyrazili do opavské nemocnice, kde darujeme krev společně se zaměstnanci úřadů a občany už od roku 2008. Letos poprvé i s Hospodářskou komorou v Opavě.

12 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page