top of page

Opavsko pomohlo zvolení premiéra

Právě tady na Opavsku uspěla před třemi lety široká koalice demokratických stran v senátních volbách, kdy mne podpořila má TOP 09, dále ODS, STAN a také Zelení a Soukromníci. Ve druhém kole jsem pak získal i podporu od KDU-ČSL.


Spolupráce a slušná politika se vyplatila a minulý týden to ocenili i mí Topáci - zvolili mě svým místopředsedou. Slíbil jsem na sněmu, že budu v Praze říkat, jaké problémy tady řešíme my, a to i když to nebude nikterak příjemné. A slíbil jsem také, že pokud se na mne někdo obrátí s žádostí o pomoc, rád mu pomohu svými zkušenostmi z řízení samosprávy, z politiky i ze školství při řešení jejich problémů nebo jim pomohou i mí právníci.

Věřím, že se s novou vládou něco změní. Že bude svým občanům věřit, komunikovat s nimi na rovinu a neříkat jim každý den něco jiného. Na to čekáme. A takové vládě budeme moci znovu věřit. První projev nového pana premiéra v neděli začínal poděkováním zdravotníkům. Ti jsou dnes v první linii a měli bychom na ně myslet, protože v jejich rukách jsou opět stovky vážně nemocných lidí. Nikoho z nás neubude, když se teď nebudeme mačkat ve frontách a radši si nasadíme respirátor, když je někde více lidí. Sám jsem na sobě zažil v první polovině listopadu díky nákaze koronavirem, že na zdravotníky se můžeme spolehnout.

Konec roku je pro nás všechny nadějí, že nová vláda bude lépe chápat, kde nás tlačí bota a že se nám podaří rozhýbat stojaté vody některých důležitých staveb a projektů. Nepochybujte o tom, že se i na ministerstvech budu ptát a navrhovat, aby věci šly rychle dopředu nejen směrem k občanům, ale i k našemu regionu, okresu a kraji.

Přeji Vám pěkné adventní dny plné radosti, klidu a rozjímání a hlavně, buďte zdrávi.


Váš Herbert Pavera Senátor na Opavsku, Hlučínsku a VítkovskuOpět budeme muset právní poradenství na nějakou chvíli dělat on-line. Věřím, že to nebude trvat dlouho a brzy se budeme moci potkávat v opavské senátní kanceláři. Takže jakékoli dotazy posílejte prosím na herbert@herbertpavera.cz a já se vám pokusím samozřejmě pomoci.Byl jsem zvolen místopředsedou TOP 09. Podpora skoro 87 % delegátů je pro mě závazkem dělat politiku i nadále slušně a čestně. Náš kraj bude ve vedení strany slyšetMarkéta se stala předsedkyní Poslanecké sněmovny. Je to skvělá zpráva nejen pro spolupráci senátorů a poslanců, ale i pro všechny občany. Po čtyřech letech bude mít Poslanecká sněmovna v čele člověka, který nás bude skvěle reprezentovat.Velmi si vážím všech, kteří se v roce 1939 i 1989 nebáli postavit nacistům a komunistům. Bohužel díky onemocnění Covidem jim nemohu vzdát hold položením kytice. Tak alespoň sleduji v televizi slavnostní akty.9 zobrazení0 komentářů

Commentaires


bottom of page