top of page

O mně

Učitel

Vystudování Pedagogické fakulty v Ostravě a dráha učitele mě zavedly na úžasnou základní školu v Opavě – Kylešovicích. Společně s dalšími kolegyněmi a kolegy jsme tvořili opravdu skvělý tým. Na škole jsem působil čtyři roky jako třídní učitel, tři roky jsem byl zástupcem ředitele a po dvouleté odmlce dalších šest let jsem školu jako ředitel dokonce vedl.

Bolatice

Před více jak 33 lety jsem poprvé zasedl v zastupitelstvu Bolatic a tehdy to vlastně všechno začalo. V průběhu let jsem vykonával funkci zastupitele, člena rady obce, místostarosty a od roku 1998, tedy docela dlouhých 25 let, jsem starostou této krásné obce.

Sdružení obcí Hlučínska

Starostové z Hlučínska založili roku 1991 Sdružení obcí Hlučínska, aby ochránili zájmy Hlučínska a jeho občanů, které skvěle funguje dodnes a já mám tu čest jej od roku 2006 vést. Sdružení tvoří 27 hlučínských obcí, spolupracuje se čtyřmi městskými částmi a dalšími dvěma obcemi, a jeho hlavním cílem je zlepšovat a prohlubovat vzájemnou spolupráci, jak na úrovni kulturní, turistické, tak i například místních podnikatelů.

Parlament

Velice cennou zkušeností byl také můj čtyřletý mandát poslance v letech 2013-2017, který jsem vykonával s obrovskou úctou a pokorou. Společně s dalšími poslanci jsem se snažil o to, aby se nám v naší zemi žilo dobře, aby nás stát zbytečně nezavaloval papírováním, a naopak zajišťoval opravdu moderní služby, kvalitní silnice a železnice a taky dostupnou moderní léčbu. V rámci svého mandátu jsem se zabýval problematikou množíren zvířat, kvalitou potravin a zemědělstvím obecně.

Poprvé senátorem

V roce 2018 jsem byl 15 900 hlasy zvolen senátorem za Opavsko, Hlučínsko a Vítkovsko. Za moji kandidaturu se už tenkrát postavili strany napříč politickým spektrem a dali jsme tak společně jasně najevo, že nám je populistická politika cizí a chceme slušně a poctivě pracovat. Hned po zvolení jsem s kolegy otevřel v Opavě bezplatnou právní poradnu, která radí lidem s jejich problémy a kterou měsíčně navštíví desítky lidí. Kdokoliv má u mě totiž dveře otevřené. I nadále jsem se snažil řešit problémy regionu, ať už to jsou opravy nebezpečných a zastaralých přejezdů, zajištění služeb státu, jako bylo například zachování Úřadu práce v Kravařích. V neposlední řadě nepolevuji a stále se z pozice senátora snažím tlačit kupředu stavbu nové I/56, tedy obchvatu Hlučínska, který byl konečně zařazen zákonem mezi prioritní stavby státu.  

A kdo je Herbert Pavera?

Jsem manžel, otec dvou dcer a také šťastný dědeček a také hrdý Bolatický Bobr. Ačkoli volného času moc nemám, nejraději jej trávím právě se svojí rodinou, a hlavně s vnoučaty, které mi dělají obrovskou radost. Dříve jsem se také hodně věnoval sportu, tedy hlavně fotbalu. Ten je mojí celoživotní vášní. Fotbal jsem sám kdysi hrával (a dotáhnul jsem to až do druholigové Opavy) i trénoval žáky. Nyní se k němu dostanu jen příležitostně, když například hrajeme přátelská utkání mezi starosty Hlučínska a kněžími naší diecéze, se staršími fotbalisty a zástupci družebních vesnic. Mým velkým koníčkem jsou ale také Bolatičtí Bobři. Že jste o nich nikdy neslyšeli? Nevěřím. Jsme mužská taneční skupina, která svými satirickými představeními baví nejen obecní akce, ale také různé plesy a narozeninové oslavy v širokém okolí. A protože již moc nesportuji, věnuji se také pěstování bonsají, které jsou mým současným největším koníčkem (kromě mé rodiny).

_DSC9743.jpg
bottom of page