top of page

Co nám hrozí v pandemii?

Už to asi všem došlo. Užili jsme si hezké léto, během kterého měla vláda čas se připravit na nadcházející příchod pandemie. Nějak se však zapomněli a nic nepřipravili. A pandemie přišla. Když nepřipravila nic vláda, rozhodl jsem se, že Vám dám pár doporučení k epidemii.

Takže, přátelé, když zjistíte, že byste mohli mít Covid:

  • Nikam nechoďte, buďte doma. Infekční jste byli tři až čtyři dny před tím, než se vám udělalo zle.

  • Koukněte se do mobilu a do diáře, pomůže i výpis z platební karty, tím zjistíte, kde jste byli a koho jste potkali. Obvolejte je. Měli by být ideálně deset dnů doma, respektive nikoho nepotkávat. Když se jim udělá špatně - ať volají svého obvoďáka.

  • Nevím, zda to víte, ale na test nemá smysl chodit dříve než čtvrtý den poté, co jste potkali nakaženého. 

  • Kdybyste zjistili, že jste potkali hodně lidí - obvolejte nejdřív lékaře a učitele, pak starší lidi, no a pak ten zbytek. 


Tomuhle celému se říká trasování a přesně tohle už hygiena nestíhá, ale můžeme si pomoci sami. Není to složité. Nemá smysl se rozčilovat, že vám nikdo nevolá, pacient potřebuje klid. Vir nemá nožičky, ani křídla, takže nemusíte jít hned na samotku, ale při pohybu doma se snažte být hodně čistotní (mytí rukou, dezinfekce) a udržujte si odstup. Infekční nejste tři dny poté, co vám odezní příznaky, ale nesmí to být dřív než deset dnů od nákazy. Přeji Vám všem pevné zdraví a věřte, my to dáme!


Váš Herbert Pavera Senátor na Opavsku, Hlučínsku a Vítkovsku

15 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page