top of page

DŮLEŽITÉ ZÁKONY SCHVÁLENY

Vážení přátelé, čtěte prosím opravdu pozorně a přepošlete odkaz na tento článek všem, kterých by se to mohlo týkat. Na internetu se o ošetřovném, maturitách nebo třeba zálohách pro živnostníky napsalo už hrozně moc článků, ne všechny jsou ale stále aktuální. Tento týden jednali poslanci i my senátoři a přijali jsme zrychleně tato opatření: 

  • OŠETŘOVNÉ - bylo rozšířeno pro rodiče dětí do 13 let po celou dobu zavření škol. Zatím bylo zachováno 60 % vyměřovacího denního základu. Nově také bude vypláceno za péči o nezaopatřené děti s postižením nejméně v prvním stupni, které nyní nemohou navštěvovat školu a také těm, kteří se doma starají o své postižené příbuzné členy rodiny po uzavření stacionářů a jiných sociálních služeb. Ošetřovné bude vypláceno i živnostníkům z programu, který připraví ministerstvo průmyslu. A bude možnost se doma i prostřídat.


  • ZÁLOHY PRO ŽIVNOSTNÍKY - bylo schváleno "odpuštění" minimálních záloh na sociální i zdravotní pojištění po dobu 6 měsíců, tedy od března až do srpna. Pokud jste už zálohy v březnu zaplatili, započítají se vám za září. Pokud platíte více než je minimum, můžete vše doplatit až v rámci ročního vyúčtování v roce 2021.


  • MATURITY - bylo stanoveno pevné datum, od kterého se bude všechno odvíjet. Pokud se školy otevřou do 1. června, maturity se stihnou před prázdninami na konci června. Pokud se otevřou později, budou důležitá předchozí tři vysvědčení, ze který se vypočítá průměrný prospěch studenta. Pokud se maturity stihnou, nebudou se určitě psát slohovky z ČJ a cizích jazyků, pouze didaktické testy.


  • EET - elektronická evidence se úplně pozastavuje po dobu nouzového stavu a s tím byla fakticky odložena i 3. a 4. vlna EET, která dopadne mimo jiné na lékaře a další tisíce podnikatelů. Další vlna začne fungovat nejdříve 3 měsíce po skončení nouzového stavu. Důležité je i to, že si nyní nemusí většina poplatníků z první i druhé fáze vyměnit své dosavadní certifikáty a získat nové autentizace na Finančním úřadě. Vše bylo pozastaveno.


  • STÁTNÍ ROZPOČET - byl navýšen schodek rozpočtu z plánovaných 40 na 200 miliard. Peníze jsou určeny nejen na kompenzace podnikatelům, ale také rozšíření ošetřovného a další očekávané výdaje.


Dole najdete další důležité odkazy, které byste neměli přehlédnout. Věřím, že to společně všechno zvládneme co nejdříve!

Váš Herbert Pavera Senátor na Opavsku, Hlučínsku a VítkovskuDĚKUJI VŠEM

Děkuji všem zdravotníkům, hasičům, policistům, vojákům a dalším za jejich obětavost v boji s koronavirem a to často i bez dostatečného množství ochranných pomůcek.BEZ ROUŠEK ANI KROK

Moc vás všechny prosím, noste poctivě roušky. Třeba i ty doma ušité, stejně jako já. A rozhodně ji nezapomínejte po cestě venku vyvařit, určitě tím ničemu neuškodíte.CHOVAT SE ZODPOVĚDNĚ 

To je v současné chvíli to nejdůležitější. Nezapomínejme prosím proto dodržovat všechna základní preventivní opatření.ŠIJE CELÁ ZEMĚ

Tak já vám něco povím. Mám opravdu velkou radost, že právě v této těžké době, kdy nás ohrožuje nebezpečný koronavirus, se najde tolik dobrých lidí, kteří pomáhají druhým.POMOCNÁ RUKA ŽIVNOSTNÍKŮM

Pokud teď živnostníkům chceme vážně pomoci, tak musíme třetí a čtvrtou vlnu EET jednoduše zrušit. Vážně přemýšlím o tom, že to znovu navrhnu.SENÁTNÍ KANCELÁŘ MÁ ZAVŘENO

Vzhledem k mimořádné situaci bude bohužel nějakou chvíli zavřená bezplatná právní poradna v mé senátní kanceláři. Slibuji ale, že otevřeme hned, jak to jen půjde.

16 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page