top of page

Inspirace z Chorvatska

Myslím, že čas od času je dobré změnit prostředí a získat jiný pohled na svou práci. Jinak by člověk zapadl do zajetých kolejí a to nevěstí nic dobrého. Proto jsem rád, že jsem mohl nyní nabrat inspiraci v Chorvatsku, kam jsme vyjeli společně s kolegy a kolegyněmi z Hlučínska v rámci vzdělávacího zájezdu.


Setkali jsme se se starosty Zadaru a Vrsi, kteří se s námi podělili o své zkušenosti v péči o památky, o seniory, děti a podpoře cestovního ruchu. Bylo zajímavé si také vyslechnout, že každé město má trochu odlišný přístup k nakládání s odpady, což je pro každou obec velké téma. Velmi nás potěšilo, že u nás máme mnohem propracovanější způsob sběru, třídění a likvidace odpadů. Měli jsme možnost navštívit i moderní knihovnu, kde probíhala výstava místních umělců.


Je opravdu obdivuhodné, jaký kus práce Chorvaté odvedli pouhých 30 let po občanské válce, kdy se potýkali se zaminovaným územím a následky konfliktu i zemětřesení v roce 2020.


Jsou to srdeční lidé, kteří jako ve všech jižních státech mají trošku problém s organizací času i práce. Přesto věřím, že se jejich přístup především k řešení cestovního ruchu stane inspirací i pro naše obce z Hlučínska.


Herbert Pavera

Váš senátor na Opavsku, Hlučínsku a Vítkovsku8 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page