top of page

Jednou učitel, vždycky učitel aneb 40 let výročí ZŠ Opava-Kylešovice a prohlídky v Senátu

Taky si říkáte, že ten čas neuvěřitelně letí? Připadá mi to skoro jako včera, co jsem nastupoval po vojně jako učitel na ZŠ Opava-Kylešovice. Jenže od té doby už uplynulo neskutečných 40 let a já jsem velmi rád, že jsem toto významné výročí otevření nové budovy školy mohl oslavit společně s bývalými kolegy a žáky. 


Na chodbách školy jsem tak nostalgicky vzpomínal na 13 let, které jsem ve škole strávil. Práce učitele mi přinesla spoustu radosti a dodnes v tomto povolání vidím velký potenciál. Nadšený učitel může motivovat své žáky, a mít tak nemalý vliv na jejich budoucí směřování. Proto jsem rád, že se kylešovická škola nadále věnuje rozvoji talentovaných žáků či sportu.


Dovednosti učitele se mi hodí i dnes. Velmi jsem si totiž oblíbil prohlídky Senátu. Ať už plánujete školní nebo rodinný výlet do Prahy a měli byste zájem nahlédnout do Valdštejnského paláce, napište mi. Rád se s vámi podělím o zajímavosti z historie i současnosti, a sedačky v jednacím sále si tak můžete vyzkoušet i vy. Herbert Pavera

Váš senátor na Opavsku, Hlučínsku a Vítkovsku

5 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page