top of page

Kvalitní vzdělání pomůže pozvednout náš region

Kvalitní vzdělání vede k šanci získat v budoucnu kvalitní práci. Pokud taková práce bude v našem regionu, přiměje to mladé lidi zůstat, což pomůže nejen jeho rozvoji jako celku, ale i budování menších komunit, odborností, atp. I proto jsem rád, že po třech letech organizátoři opět pořádali Veletrh povolání.

Desítky škol, nejen z Opavska, ale i z dalších oblastí Olomouckého a ostatních krajů, přijely prezentovat své studijní a učňovské obory. Oceňuji, že se k nim připojily i firmy, které měly možnost představit sebe a své výrobní procesy. Jen tak mohou přesvědčit budoucí zájemce o práci, a věřím, že si některé z tisíce účastníků získaly.

Veletrh je oblíbený u škol i rodičů s dětmi, což dokazuje vysoká návštěvnost a za tu a perfektní připravenost patří velký dík organizátorům této akce - Úřadu práce v Opavě, Hospodářské komoře v Opavě, MAS Opavsko a městu Opava.


Váš Herbert PaveraMilan Baroš, fotbalová ikona Baníku Ostrava i reprezentace. A já ho dnes potkal v Praze. Zrovna vycházel z Valdštejnské jízdárny, kde navštívil skvělou výstavu Mucha: Family Collection. Při focení jsem si dělal legraci, že kolega fotí dva skvělé střelce. Ale jen jeden to dotáhl do reprezentace. Díky, Milane!Zkušenosti od sousedů z Německa a 18 miliard pro náš kraj. O čem je řeč? Všechny vás zdravím z Prahy, kde jsme řešili, jak pomoci tzv. strukturálně postiženým krajům, mezi které bohužel patří i ten náš Moravskoslezský.V Senátu jsem nedávno přivítal naše mladé “Seniorky”. Díky profesionálnímu průvodci se dověděly řadu zajímavých informací o historii budov Senátu, ale i o nejbohatším “Čechovi” Albertovi z Valdštejna. A já jim vysvětlil, jak se schvalují zákony. Na závěr nechybělo ani malé pohoštění. Milé dámy, moc vám děkuji za návštěvu!V Senátu jsme schválili zastropování cen energií. Rozhodně tak nedojde k tomu, že by někomu zdražil v zimě plyn a elektřina několikanásobně. Domácnosti díky tomu ušetří desítky tisíc korun. Projeví se to už na zálohách v listopadu.


6 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page