top of page

Návrat dětí do škol

Slíbil jsem Vám, že tahle psaní věnuji tématům, která obvykle neplní stránky novin. Proto obvykle píšu o tom, co děláme v Senátu, protože to pořád žádný hit, zvláště do Televizních novin na komerčních televizích není (i když jsme jen minulý týden schválili volební zákon, umožnili, aby příspěvek na péči mohli brát i prarodiče nebo skončili s dětskými dluhy). Dnes udělám výjimku.


Jako bývalý učitel jsem přemýšlel o tom, co se děje v našem školství a jak to ovlivní generaci, která právě teď prochází základní školou. Někteří z nás pamatují uhelné prázdniny, ale být skoro rok doma, to je úplně jiný příběh. Naložili jsme toho na děti hrozně moc (i na jejich rodiče!). Ale ne ve smyslu toho, co se musí naučit, ale toho, jak se musely začít chovat. Děti přišly o řád, kamarády a se vším tím se musely nějak poprat. A teď, právě teď procházejí další zkouškou návratu do škol. Prosím Vás o velkou trpělivost, protože si dokážu představit, že návrat do škol vůbec nemusí být jednoduchý přes snahu všech pedagogů i pomoc rodičů.

Kdyby to bylo jen na mně, věnovalo by se ministerstvo školství právě této oblasti a připravilo by sadu odpovědí na otázky, které si rodiče budou často klást s návratem dětí do škol. Já Vám mohu “jen” nabídnout, abyste mi napsali, kdybyste narazili na nějaký problém, který byste nedokázali vyřešit. Moje kancelář a poradna v Opavě Vás propojí s odborníky nebo se pokusíme sami doporučit řešení.

Zemřely tisíce lidí, očkuje se populace dospělých, ale bylo by naivní myslet si, že tím ta krize skončila. A tím vůbec nemyslím jen rozvrácené státní finance, ale právě naše děti.

Mějte se hezky a buďte zdrávi.

Váš Herbert Pavera Senátor na Opavsku, Hlučínsku a Vítkovsku
Je to na palici. Přestože jsem velký fanoušek fotbalu, hokeje a sportu vůbec, nemám pochopení pro zákaz chození žáků do škol a umožnění návštěv diváků na utkáních.Využil jsem hned první příležitosti k registraci na očkování ve Slezské nemocnici v Opavě.
Stručné a jasné informace, na čem jsme se shodli na mimořádném jednání Senátu.
Tenhle e-mail mi teda udělal velikou radost. Nakonec všechno dobře dopadlo.

6 zobrazení0 komentářů

Commentaires


bottom of page