top of page

NOVINKY NEJEN PRO ŘIDIČE

Vážení přátelé,

dneska pro Vás mám dvě novinky, které se týkají našeho regionu. Zpozornět by měli zejména řidiči. Příští rok bychom měli mít opravený přejezd za Velkými Hošticemi a pohne se i obchvat Hlučínska – již je objednaná dopravní studie a příští rok se vypracuje ekonomická studie a pak se může “kopnout”. Tyhle dobré zprávy prosím přepošlete dál.

Přejezd za Velkými Hošticemi směrem na Opavu známe asi všichni, i když bychom byli mnohem radši, kdybychom o něm nevěděli. Silnice a tankodrom jsou dvě různé věci, byť tady se nějak potkaly. Proto jsem napsal dopis přímo generálnímu řediteli Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) panu Svobodovi. Potkali jsme se i se zástupci ostravské SŽDC a Velkých Hoštic a hned týden po setkání se provedly drobné opravy asfaltu. V příštím roce (je třeba zajistit financování, dohodnout společný postup s ŘSD a naplánovat uzavírky) bychom mohli mít komplet nový přejezd!️

Obchvat Hlučínska je trochu větší krajíc chleba. Důležité je, že na něm pracujeme společně s dalšími starosty z Hlučínska. Táhneme za jeden provaz. Mimochodem víte, že po silnici I/56 denně projede v Hlučíně téměř 20 tisíc aut? Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má nového generálního ředitele Pavola Kováčika, se kterým jsem se tento měsíc sešel. Pan ředitel mě ujistil, že už na začátku příštího roku bude zpracovaná dopravní studie a také ekonomické zhodnocení stavby. Navíc studenti VŠB – TU zpracovávají studii nového mostu přes řeku Odru, na který by se měla napojit nová I/56. Věřím, že pak už obchvatu nebude stát nic v cestě.

Během své kandidatury do Senátu jsem vám - svým voličům slíbil, že budu informovat o tom, co v Senátu dělám a jak může senátor pomoci svému regionu. Budu rád, když náš newsletter nabídnete dalším lidem, kteří mají zájem o informace z našeho regionu. A co dalšího bych chtěl alespoň krátce zmínit?NAJDE EPOPEJ KONEČNĚ SVŮJ DOMOV? Víte, co mohlo být vystaveno v těchto prázdných sálech? Unikátní a světové dílo Alfonse Muchy. Soubor vpravdě obřích obrazů, které vypovídají o naší historii a mytologii.


NOVÝ OSTRAVSKÝ CYBERKNIFE

Po pár týdnech jsem se opět sešel s panem ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a řešili nákup nového přístroje do ostravské nemocnice.TRADIČNÍ POTLACH VE STYLU "MORAVSKÉ SVATBY"

Téma letošního “Potlachu”, tedy setkání s kolegy z okolních obecních úřadů. A že bylo veselo!Herbert Pavera

Váš senátor na Opavsku, Hlučínsku a Vítkovsku 

64 zobrazení0 komentářů

Comentários


bottom of page