top of page

Podzimní novinky (nejen) ze Senátu

Jsou tři věci, o kterých byste měli vědět. A hned prozradím, že to jsou dobré zprávy. Minulý měsíc se nám podařilo přesvědčit pražské zastupitele o tom, že monumentální dílo Alfonse Muchy Slovanská epopej nemá být umístěno někde v depozitáři, ale že má být vystaveno, když ne v Praze, tak na Moravě, přesněji v Moravském Krumlově, kde Epopej již byla a kde ji před lety zachránili před zničením. Dílo Praha zapůjčila na pět let k radosti mé, pana starosty Třetiny z Moravského Krumlova, ale hlavně k radosti všech, kteří si zase budou moci dílo prohlédnout. Nemalou roli v celém příběhu sehráli senátoři, kteří se jednoznačně postavili za tohle rozumné řešení. Že by ten Senát k něčemu byl? :-)

Samozřejmě, že je. Protože to byli právě senátoři, kteří se obrátili na Ústavní soud ve věci zdanění církevních restitucí. A soud nám dal za pravdu. Je jasné, že celé zdanění byl jen kšeft, který si vymínili komunisté, aby pustili vládu k moci, ale celá věc byla tak nesmyslná, že jí soud musel zrušit. Nikdo z nás by nedokázal nikomu vysvětlit, proč někdo měl platit daň z majetku, který mi sebrali a pak vrátili. 

A v neposlední řadě - zasedal Senát a schválil několik návrhů, které Vás budou zajímat: 

  • Změnit mobilního operátora budeme moci levněji a snad i rychleji. 

  • Díky změně lesního zákona bude možné pomoci vlastníkům lesů  postižených kůrovcem. 

Mám za sebou také řadu úspěšných jednání s panem ministrem zemědělství Tomanem. Řešíme celý balík návrhů, které pomohou našim zemědělcům a vyřeší pár problémů, o kterých se jenom mluvilo - od vzniku registru psů až po nový zákon pro naše myslivce. Další novinky najdete níže. 


Přeji Vám podzim bez rýmy a chřipky, plný barev, hezkých přátelství a vůně čerstvě uvařeného čaje.


Váš Herbert Pavera Senátor na Opavsku, Hlučínsku a VítkovskuSKVĚLÁ ZPRÁVA PRO VŠECHNY ŘIDIČE

Konečně byl slavnostně otevřen severní obchvat Opavy, který uleví především občanům Kateřinek.​KONEC SBÍREK NA DRAHOU LÉČBU DĚTÍ

Pojišťovny totiž začnou tuto léčbu plně hradit.ZPÁTKY ZA KATEDRU

Pokud chcete, abych přijel na jednu až dvě hodiny občanky nebo společenských věd i k vám do školy a vy si zkusili, jak vypadá třeba schvalování zákonů, napište mi.SETKÁNÍ S KOLEGY STAROSTY

Jsem rád, že společně se starosty Opavska, Hlučínska a Vítkovska táhneme za jeden provaz. Dal jsem na našem setkání dohromady spoustu podnětů, takže je načase zase oběhnout ministry.

7 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page