Vyhledat
  • Herbert Pavera

TAK TROCHU JINÝ KONEC ŠKOLNÍHO ROKU

Taky máte pocit, že všichni pořád mluví o epidemii? Já ano, takže si další povídání o budoucnosti s virem nebo bez něj necháme na někdy jindy. Dějí se totiž mnohem důležitější věci.


Tak především skončil školní rok. Byl mnohem méně slavnostní než v jiných letech právě díky obavám a opatřením proti koronaviru. Naštěstí se našla řada škol, která se důstojně rozloučila s žáky 9. tříd, maturanty i s těmi, kterým jen skončil školní rok. A jsem moc rád, že se při tom nezapomínalo i na kytičky pro pedagogy. Opravdu si je zasloužili. Mám velké uznání nejen pro učitele, kteří se museli naučit, jak jinak učit, ale i pro rodiče, pro které to byla velká zkouška trpělivosti. A taky děti. Takže palec nahoru a odnesme si z toho to dobré. A ke spoustě věcí se vážně nevracejme. Jako třeba k povinné maturitě z matematiky pro všechny. Raději se soustřeďme na to, aby studenty matika bavila a aby jí uměli využívat v práci a v životě.

Důkazem toho, že se vracíme “k normálu”, jsou stále se objevující stejné polopravdy a fámy. Tak až potkáte někoho, kdo bude nadávat na Senát, tak mu můžete říct, že jsme za krize fungovali rychleji než poslanci a že jsme vylepšili některé zákony ve prospěch občanů, firem i obcí a měst. Mimochodem, věděli jste, že vláda je jediná, která se nechystá v druhé polovině roku šetřit na svých nákladech? Své rozpočty škrtají obce i firmy, šetří se v domácnostech, jen státní instituce nevidí žádný problém. No, třeba přes léto pochopí, že takové to “společně to zvládneme” nemá platit jen pro někoho. Užijte si prázdniny a buďte zdrávi. :-) 

Váš Herbert Pavera Senátor na Opavsku, Hlučínsku a Vítkovsku
MILIONY KORUN PŮJDOU DO NAŠICH OBCÍ

O čem je řeč? O finanční pomoci obcím, kterou jsme schválili v Senátu. Jednoduše, každá obec v ČR dostane 1200 korun na obyvatele. A to už jsou nějaké peníze!
POVINNÁ MATURITA Z MATEMATIKY ZRUŠENA

V Senátu jsme odhlasovali zrušení povinné maturity z matematiky. A to s platností už od příštího roku.SENÁTNÍ CESTA NA TCHAJ-WAN

Podporuji podnikatelskou a kulturní cestu předsedy našeho Senátu na Tchaj-wan a jsem rád, že u nás máme politiky, kteří neohýbají hřbet.VZPOMÍNKA NA JANA KUBIŠE

Čtyři roky předtím, než hodil granát na auto protektora Heydricha tohoto vojáka neznal nikdo. Dnes jej zná celý svět.


18 zobrazení