top of page

Velké dopravní stavby roku 2023

Je to pár dní co Ředitelství silnic a dálnic vydalo novou mapu plánovaných staveb. Pro Opavsko z toho plynou samá pozitiva - severní obchvat Opavy by měl být letos dokončen a pro ten jižní bylo získáno povolení ke stavbě. Dobře to vypadá i pro krnovský hraniční přechod. Koukněte sami zde.

Tyto stavby jsou důležité a za jejich prosazením je spousta práce, jednání a papírování. Velký dík proto patří starostům i jednotlivým občanům, spolkům i Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 - I/57, bez kterých bychom v této fázi nyní rozhodně nebyli.


Váš Herbert Pavera Senátor na Opavsku, Hlučínsku a Vítkovsku
Kolegyně poslankyně Martina Ochodnická z TOP 09 připravila se svými kolegy návrh, aby nikotinové sáčky byly stejně jako cigarety dostupné až od 18 let.Vím, že poslední týdny a měsíce nebyly vůbec lehké. I přes to se na Opavsku, Hlučínsku a Vítkovsku podařilo vybrat v rámci Tříkrálové sbírky přes 6 milionů korun!Moc bych si přál, aby mohli volit korespondenčně i lidé pracující v zahraničí, na dovolené nebo studenti na Erasmu.Proč máme v Bolaticích kubík vody za 55 korun a ve většině kraje stojí i dvakrát více? Protože jsme se kdysi správně rozhodli.

26 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page