top of page

Vládě chybí selský rozum

Kadeřníci, kosmetičky, maséři nebo fotografové, jejichž podnikání vláda zastavila, mnohdy nemusí mít svou vlastní provozovnu, přesto jim vláda nechce dát žádné kompenzace. Stejná vláda sice dává příspěvek podnikatelům, ale požaduje, aby platili zdravotní a sociální pojištění - peníze se jen přesypávají z jedné hromádky na druhou.

Právě proto senátoři zákon navrhli změnit. Kompenzaci zvýšili z 500 na 667 korun denně. Říkáme, že chceme podpořit ty, kteří byli z 80 procent omezeni. Zda má či nemá provozovnu není zásadní.


Ministryně financí nám prozradila, že má prázdnou pokladnu, stejná ministryně přiznává, že z miliard na pomoc lidem je vyplacena jen malá část. Občas mám pocit, že se v tom všem ztrácím.

Vládě chybí selský rozum. V Senátu sedí celá řada starostů, kteří se potkávají se svými voliči a snaží se pomoci odstranit ty největší nesrovnalosti. Vládní většina je ale sešikovaná a jako by měla zavázané oči. Uvidíme, co řekne na tyhle naše návrhy.

Váš Herbert Pavera Senátor na Opavsku, Hlučínsku a Vítkovsku

Jak jsem slíbil, posílám info z prvního jednání s ředitelem Správy železnic pro náš region panem Machem a jeho kolegy. A rozhodně mám pro vás dobré zprávy!
Zvládneme v Bolaticích všechny investice v letošním roce? Jak bude vypadat nový domov pro seniory a kdy by se konečně mohlo "kopnout do země" u dlouho slibovaného obchvatu Hlučínska?Nemůžu si pomoci, ale myslím si, že si naši podnikatelé další klacek pod nohy prostě nezaslouží. Naopak by se měla vláda snažit opatření lépe komunikovat, ne rovnou hrozit likvidačními pokutami. Jak to vnímáte vy?Moderní venkov, spokojení zemědělci, zdravá a pestrá krajina i kvalitní potraviny. Takový bude program, který ladíme s kolegy z naší koalice SPOLU. Už to nebude dlouho trvat a dozvíte se více, slibuji.20 zobrazení0 komentářů

コメント


bottom of page