top of page

Hlučínsko pomáhá nemocnicím


Boj s pandemií ještě není u konce a pravděpodobně se bude více odehrávat v našich nemocnicích. Proto se starostové obcí a měst Hlučínska shodli, že finančně pomohou Slezské nemocnici v Opavě a Městské nemocnici v Ostravě, které potřebují specifické vybavení, aby lépe zvládli nápor pacientů, který je čeká.

Nemocnice bohužel nejsou vybaveny tak, jak by bylo potřeba. Obce mohou v této situaci schválit dar rychle a efektivně poslat peníze. Proto jsme se rozhodli vyzvat starosty v celém našem regionu k podobnému kroku. Nemocnice peníze využijí například na nákup ochranných pomůcek, techniky pro léčbu (přístroje pro umělou plicní ventilaci, infuzní pumpy atd.) nebo techniky pro dezinfekci prostor.

Určitě nás čeká doba, kdy bude klíčové, aby se o pacienty s koronavirem mohli postarat ve všech nemocnicích, nejen v těch velkých, kterým je třeba ulevit. Pokud se tak rozhodnete, prosím, spojte se zástupci nemocnic na níže uvedených kontaktech. Budeme rádi, když se do finanční pomoci zapojí i místní firmy i obyvatelé. Moc Vám děkujeme! Za Sdružení obcí Hlučínska Herbert Pavera, předseda SOH, starosta obce BolaticeKontakt na nemocnice: Slezská nemocnice v Opavě: smlouvy@snopava.cz Městská nemocnice v Ostravě: jan.malysa@mnof.cz

131 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page