top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraHerbert Pavera

Začátek nového školního roku

Chtěl bych Vás všechny pozdravit a všem popřát hezký podzim, a těm, kterých se nějak dotýká školství, tak přeji pozitivní vstup do nového školního roku. Věřím, že obzvlášť prvňáčci se těší na nové kamarády a hezké zážitky. Začátek školního roku bývá náročný i pro rodiče, a tak jim přeji, aby měli dostatek trpělivosti se vzděláváním svých dětí.

Školní rok nám sice teprve začíná, ale žáci 9. tříd i ředitelé středních škol se připravují na jeho druhou půli, konkrétně na přijímací řízení. Jsem přesvědčen, že digitalizace celého procesu přihlašování a možnost podat přihlášku na 3 školy místo dvou, ušetří všem spoustu stresu.

Začátek roku bohužel bývá pro mnohé rodiny finančně náročný. I proto nabízí stát nízkopříjmovým rodinám jednorázové dávky pomoci v hmotné nouzi - mimořádné okamžité pomoci. Žádosti o tuto pomoc je možné podávat na místním úřadu práce. Další pomoc nabízí i mnohé neziskové organizace a obrátit se můžete i na moji bezplatnou právní poradnu, která je po měsíčních prázdninách opět otevřená. Věřím, že se letošní školní rok vydaří!


Váš Herbert Pavera Senátor na Opavsku, Hlučínsku a VítkovskuŽelezniční trať Kravaře ve Slezsku - Hlučín oslavila 110 let svého trvání a každá oslava by měla připomenout historii! I proto dnes křižovala vlaková souprava Hurvínek tuto trať a přilákala stovky malých i velkých cestujících.Dnes mám několik novinek pro všechny řidiče. Senátem dneska totiž prošla novela silničního zákona. Co nám na silnice přinese?Traktoriáda ve Větřkovicích každoročně přiláká stovky diváků a desítky soutěžících. Letos se vydal na těžkou dráhu i malý traktorista. I s pomocí táty to zvládl skvěle.Tohle mě prostě mrzí. My na Hlučínsku se ale nevzdáváme. Více jak dvacet let je jasné, kudy trasa povede. Přes obce na Hlučínsku projedou denně tisíce aut, mnohdy se na hlavní nedá z některých bočních cest ani vjet.

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page