top of page

ZPÁTKY ZA KATEDRU

Ne, vážně si nehledám novou práci, ale trochu jsem se letos ke své původní profesi učitele vrátil a chtěl bych Vám něco nabídnout. Na základě oslovení pedagogy škol jsem se rozhodl, že navštívím několik základních a středních škol a budu dětem a studentům vyprávět o tom, co dělám a o tom, jak u nás vznikají zákony. Proč? Protože jsem absolvoval desítky debat o politice a vždycky to skončilo u jediného tématu - vzdělání k občanství.

Když to řeknu úplně jednoduše: přestali jsme rozumět tomu, jak naše země vlastně funguje. A to je docela vážná věc, protože to je ten důvod, proč tolik lidí na všechno veřejné rezignovalo (všechno vyřeší “tam nahoře”), ale také uvěřili různým polopravdám a blábolům, které se objeví na internetu. A není se čemu divit, že ta situace je stále horší. Vždyť moderní dějiny se u nás mnohdy nestíhají učit, občanka má takových “priorit” a tak málo hodin. A pak se divíme, že je jedno, že prezident nerespektuje Ústavu, protože to je většině lidí úplně ukradený. 


No, tak chci přispět s troškou do mlýna. Učit konečně umím. Proč chodím na základky i střední školy? No, protože tam se potkávají děti ze všech možných rodin a to je důležité, aby stejnou informaci měli ti, kteří půjdou na gymnázium jako ti, kteří půjdou na učiliště. Nabízím, že rád přijedu i k Vám. Mám program na jednu až dvě hodiny občanky nebo základů společenských věd, včetně schvalování nového zákona. V Šilheřovicích a Oldřišově a Bolaticích jsem už byl a bylo to skvělé. Domluveny mám Kravaře a tím by to skončit vážně nemělo. Pokud máte tip, kde by o podobný vzdělávací program stáli, napište mi na herbert@herbertpavera.cz 

Moc děkuji.

Herbert Pavera Váš senátor na Opavsku, Hlučínsku a Vítkovsku

4 zobrazení0 komentářů

Comentarios


bottom of page