top of page

Zvyšujeme příspěvek na péči

Mám pro Vás dobrou zprávu. Je mezi námi mnoho obětavých lidí, kteří se každý den neúnavně starají o své blízké se zdravotními obtížemi. A právě ty jistě potěší, že se schválilo navýšení příspěvku na péči, které bude platit již od července.

Nově tak příspěvek vzroste u dětí i dospělých v II., III. a IV. stupni. Lidé spadající do IV. stupně, kteří jsou zcela odkázáni na pomoc okolí v domácím prostředí, budou mít nárok na příspěvek ve výši 27 000 Kč. To je o 7 800 Kč více než doposud. Podrobný přehled nové výše příspěvku naleznete na mém Facebooku


Jsem rád, že takto vyjádříme podporu všem, kteří se každý den obětavě starají o své blízké. Naprosto chápu, že žádné peníze na světě nikomu zdraví nevrátí, ale přeci jen věřím, že navýšení příspěvku mnohým ulehčí situaci. Ti, kteří umožňují svým prarodičům, rodičům a dětem zůstat v domácím prostředí v nelehkých chvílích si zaslouží respekt a naši podporu.


Zároveň věřím, že se v budoucnu k zákonu ještě vrátíme a zvýšíme příspěvek i v I. stupni. Nyní by navržení změny znamenalo zdržení navýšení pro všechny, kteří se změnami již počítají od července.


Herbert Pavera

Váš senátor na Opavsku, Hlučínsku a Vítkovsku

1 zobrazení0 komentářů

Comentarios


bottom of page