top of page

TAJEMSTVÍ SENÁTU A ÚPLNĚ NOVÉ INFORMACE Z BEZPLATNÉ PORADNY

Milí přátelé, je tak těžké vybrat to nejdůležitější, o čem Vám chci napsat. Navíc tenhle týden se stalo takových věcí. No, koukněte se sami na Facebook, pokud můžete. Ale mám tu i něco pro ty, kteří na sociálních sítích nejsou a taky chci poodhalit jedno tajemství. Tak mi dejte minutu svého času.

Nový rok - nová témata. A začal jsem rovnou u ministrů. Potkali jsme se s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou, se kterou jsem mluvil o těch problémech, o kterých slýchám ve své bezplatné právní poradně. A že už jich bylo vážně dost. Probrali jsme:


  • Vyplácení přídavků na děti a nesmyslné termíny, které lidem komplikují život (např. při nemocenské rodiče).

  • Málo peněz pro pěstouny, kteří dělají neuvěřitelný kus práce pro opuštěné děti.

  • Vdovské důchody a jejich výpočet.


Sleduji, co se v naší poradně řeší, a z těch nejčastějších dotazů jsme zveřejnili tři příběhy, jak řešit exekuce, výpověď nebo dědictví. Dali jsme je na web - koukněte se a kdybyste věděli o někom, komu pomohou, tak jim odkaz na náš článek pošlete. A budu rád, když se kouknete na stránky i tak a poradíte mi, na co bychom se měli zaměřit.


A nakonec to malé tajemství - věděli jste, že díky Senátu má druhou (a poslední šanci) zákon, který může zpřísnit tresty za nejbrutálnější formy týrání a za provozování množíren? Pokud chcete pomoci i Vy, tak se koukněte, kdo se ve sněmovně zdržel při hlasování, a zkuste ho požádat o podporu!Váš Herbert Pavera Senátor na Opavsku, Hlučínsku a Vítkovsku
ROZMOHL SE NÁM TADY TAKOVÝ NEVŠVAR Člověk si ze sebe musí umět udělat i legraci, no ne?ZPŘÍSNĚNÍ TRESTŮ ZA TÝRÁNÍ ZVÍŘAT SNAD JIŽ BRZY Senátem konečně prošel náš pozměňovací návrh, díky kterému bude možné ty nejotřesnější případy týrání trestat mnohem tvrději.MOC DĚKUJI ZA VAŠI POMOC NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH Moc děkuji Vám, facebookoví přátelé! Díky vašemu sdílení vidělo šest nejoblíbenějších příspěvků více jak 46 tisíc lidí!DOBRÉ ZPRÁVY NEJEN PRO  AMATÉRSKÉ DIVADELNÍKY Možná to někteří neví, ale ještě letos si mohou požádat o příspěvek na své umělecké projekty.
20 zobrazení0 komentářů

コメント


bottom of page