top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraHerbert Pavera

PRÁVNÍ POMOC V OPAVĚ ZDARMA

Aktualizováno: 5. 1.BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA JE TADY PRO VÁS!

Je to taková právní první pomoc. Každý měsíc ji využívají desítky lidí z Opavska, Hlučínska a Vítkovska v obtížných životních situacích. To nám jasně dokazuje, že má tato služba smysl.


Na základě Vašeho konkrétního dotazu Vám právníci vysvětlí podstatu daného zákona a doporučí další kroky. Nejdůležitější je tedy se co nejrychleji zorientovat v problému a nasměrovat Vás správným směrem. Právníci Vám také vysvětlí, na co máte právo a na co ne, a nabídnou Vám možnosti, jak by se problém dal řešit, případně kolik by je to mohlo stát peněz nebo zda je šance získat bezplatného advokáta.


S čím Vám mohou právníci odborně poradit:

  • problematické nájemní nebo pracovní vztahy,

  • exekuce a oddlužení,

  • rozvody a vypořádání společného jmění manželů,

  • výživné na nezletilé děti,

  • sousedské spory,

  • pravidla hospodaření spoluvlastníků.


Velmi důležité ale je nečekat, než se problém zhoupne do těžko řešitelné roviny, a přijít se poradit s právníky co nejdříve. Odborné právní poradenství je tady ZDARMA i pro Vás!

KDE?

Dolní náměstí 17/9 v Opavě (Obchodní dům TIPA)

KDY?

Každé pondělí mezi 12:30-14:30

Své dotazy můžete samozřejmě posílat i elektronicky na adresu herbert@herbertpavera.cz.

A co v poradně řešíme nejčastěji?
Vyměřil vám dodavatel taky nesmyslně vysoké zálohy? Nebojte se ozvat! Před časem jsme v bezplatné právní poradně v Opavě řešili problém s nesmyslně vysokými zálohami na energie.


 

Budeme se mít kam vrátit? Majitel prováděl rekonstrukci bytu, ve kterém bydlí lidé, kteří se na nás obrátili. Mají zde uzavřenou nájemní smlouvu. Nájemci se obávali, že po provedení rekonstrukce jim majitel nehodlá umožnit návrat. 

Zaměstnavatel muži, který došel do naší poradny, neposílá mzdu. Na adrese pracoviště není možné nikoho najít a zkontaktovat. Jak dál?

 

Manželský pár v pokročilém věku chtěl převést dům na syna. Doporučili jsme jim uzavřít darovací smlouvu, ve které bude ošetřeno právo doživotního bydlení tak, aby měli garantováno právo na pokojné dožití. 

Poradnu navštívil pán středního věku zatížený řadou exekucí, které nebyl schopen splácet a nevěděl již, jak má dále postupovat. Pán ani nevěděl, jaké exekuce má, kolik jich má a kolik peněz má splácet.

 

Mladší pán měl ve svém zaměstnání problémy se zaměstnavatelem, který přestože měl uzavřenou se zaměstnancem pracovní smlouvu na dobu neurčitou, chtěl, aby pán z práce odešel.
 

Do poradny dorazila paní důchodového věku, která měla rodinné problémy s jedním ze svých tří synů. Paní již byla ve věku, kdy zvažovala, co nadále bude s jejím majetkem.
 


12 091 zobrazení8 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page