top of page

PRÁVNÍ POMOC V OPAVĚ ZDARMA

Kdyby mi před pěti lety někdo řekl, že díky poradně v senátní kanceláři pomůžeme na Opavsku, Hlučínsku a Vítkovsku tisícovkám lidí, asi bych Vám to neuvěřil. Však to znáte, ze začátku nikdo nevěděl, zda bude o takovou službu vůbec zájem. A dnes? Okolo deseti lidí mi každý týden napíše e-mail s prosbou o radu, další přijdou osobně přímo do mé kanceláře. Za těch pět let tak poradnou prošlo více než 1000 lidí a dalšímu tisíci jsme odpověděli e-mailem.

BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA JE TADY PRO VÁS!

Na základě Vašeho konkrétního dotazu Vám právníci vysvětlí podstatu daného zákona a doporučí další kroky. Nejdůležitější je tedy se co nejrychleji zorientovat v problému a nasměrovat Vás správným směrem. Právníci Vám také vysvětlí, na co máte právo a na co ne, a nabídnou Vám možnosti, jak by se problém dal řešit, případně kolik by je to mohlo stát peněz nebo zda je šance získat bezplatného advokáta.


S čím Vám mohou právníci odborně poradit:

  • problematické nájemní nebo pracovní vztahy,

  • exekuce a oddlužení,

  • rozvody a vypořádání společného jmění manželů,

  • výživné na nezletilé děti,

  • sousedské spory,

  • pravidla hospodaření spoluvlastníků.


Velmi důležité ale je nečekat, než se problém zhoupne do těžko řešitelné roviny, a přijít se poradit s právníky co nejdříve. Odborné právní poradenství je tady ZDARMA i pro Vás!

KDE?

Dolní náměstí 17/9 v Opavě (Obchodní dům TIPA)

KDY?

Každé pondělí mezi 12:30-14:30

Své dotazy můžete samozřejmě posílat i elektronicky na adresu herbert@herbertpavera.cz.

A co v poradně řešíme nejčastěji?
Vyměřil vám dodavatel taky nesmyslně vysoké zálohy? Nebojte se ozvat! Před časem jsme v bezplatné právní poradně v Opavě řešili problém s nesmyslně vysokými zálohami na energie.


 

Budeme se mít kam vrátit? Majitel prováděl rekonstrukci bytu, ve kterém bydlí lidé, kteří se na nás obrátili. Mají zde uzavřenou nájemní smlouvu. Nájemci se obávali, že po provedení rekonstrukce jim majitel nehodlá umožnit návrat. 

Zaměstnavatel muži, který došel do naší poradny, neposílá mzdu. Na adrese pracoviště není možné nikoho najít a zkontaktovat. Jak dál?

 

Manželský pár v pokročilém věku chtěl převést dům na syna. Doporučili jsme jim uzavřít darovací smlouvu, ve které bude ošetřeno právo doživotního bydlení tak, aby měli garantováno právo na pokojné dožití. 

Poradnu navštívil pán středního věku zatížený řadou exekucí, které nebyl schopen splácet a nevěděl již, jak má dále postupovat. Pán ani nevěděl, jaké exekuce má, kolik jich má a kolik peněz má splácet.

 

Mladší pán měl ve svém zaměstnání problémy se zaměstnavatelem, který přestože měl uzavřenou se zaměstnancem pracovní smlouvu na dobu neurčitou, chtěl, aby pán z práce odešel.
 

Do poradny dorazila paní důchodového věku, která měla rodinné problémy s jedním ze svých tří synů. Paní již byla ve věku, kdy zvažovala, co nadále bude s jejím majetkem.
 


12 829 zobrazení1 komentář

1 Comment


pikul
Jun 03

Dobrý den

Chtěl bych se zeptat když na firemní akci kde jiná firma zajišťuje atrakcí a stane se mi úraz i když pod vlivem alkoholu ale to už na akcích bývá a nikde není psáno na vlastní nebezpečí. Je firma pořádající akci nebo ta co atrakcí mi zaplatit škodu nebo si za vše mohu sam. U atrakce mi bylo zeleno že mě budou jistit ale tak se nestalo.

Děkuji za odpověď

Like
bottom of page