Vyhledat
  • Herbert Pavera

PRÁVNÍ POMOC V OPAVĚ ZDARMA

Aktualizováno: před 4 dnyV pondělí 12. prosince 2022 bude právní poradna mimořádně uzavřená. Další možné termíny návštěv právní poradny: pondělí 19.prosince 2022 pondělí 16. ledna 2023 a poté znovu každé pondělí VŽDY od 12:30 – 14:30 hodin.

Své dotazy můžete posílat i on-line na herbert@herbertpavera.cz.


Je to taková právní první pomoc. Každý měsíc ji využívají desítky lidí z Opavska, Hlučínska a Vítkovska v obtížných životních situacích. To nám jasně dokazuje, že má tato služba smysl.


Na základě Vašeho konkrétního dotazu Vám právníci vysvětlí podstatu daného zákona a doporučí další kroky. Nejdůležitější je tedy se co nejrychleji zorientovat v problému a nasměrovat Vás správným směrem. Právníci Vám také vysvětlí, na co máte právo a na co ne, a nabídnou Vám možnosti, jak by se problém dal řešit, případně kolik by je to mohlo stát peněz nebo zda je šance získat bezplatného advokáta.


S čím Vám mohou právníci odborně poradit:

  • problematické nájemní nebo pracovní vztahy,

  • exekuce a oddlužení,

  • rozvody a vypořádání společného jmění manželů,

  • výživné na nezletilé děti,

  • sousedské spory,

  • pravidla hospodaření spoluvlastníků.


Velmi důležité ale je nečekat, než se problém zhoupne do těžko řešitelné roviny, a přijít se poradit s právníky co nejdříve. Odborné právní poradenství je tady ZDARMA i pro Vás!

KDE?

Dolní náměstí 17/9 v Opavě (Obchodní dům TIPA)


KDY?

Každé pondělí mezi 12:30-14:30

Své dotazy můžete samozřejmě posílat i elektronicky na adresu herbert@herbertpavera.cz.

A co v poradně řešíme nejčastěji?


JAK NA EXEKUCE?

Poradnu navštívil pán středního věku zatížený řadou exekucí, které nebyl schopen splácet a nevěděl již, jak má dále postupovat. Pán ani nevěděl, jaké exekuce má, kolik jich má a kolik peněz má splácet.


JAK ŘEŠIT VÝPOVĚĎ Z PRÁCE?

Mladší pán měl ve svém zaměstnání problémy se zaměstnavatelem, který přestože měl uzavřenou se zaměstnancem pracovní smlouvu na dobu neurčitou, chtěl, aby pán z práce odešel. Pán se ničím neprovinil, nedošlo u něj k žádnému porušení pracovněprávních povinností.JAK PŘEDEJÍT SPORŮM O DĚDICTVÍ?

Do poradny dorazila paní důchodového věku, která měla rodinné problémy s jedním ze svých tří synů. Paní již byla ve věku, kdy zvažovala, co nadále bude s jejím majetkem. Kvůli hodně problémovým vztahům s jedním ze synů, paní nechtěla, aby tento syn po ní dědil nemovitý majetek - byt.


4 109 zobrazení5 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše